Elektro Oáza - elektro spotřebiče a elektroinstalační materiál

Elektro Oáza

Rychlý kontakt


Maděra a Šípek, spol. s r.o.

Bílkova 116

290 01, Poděbrady

tel +420 325 600 300

email recepce@oaza.cz

tel +420 325 600 311

email eshop@oaza.cz

GPS: 50°7'59.508"N, 15°6'1.037"E

Místo zpětného odběru 
světelných zdrojů
Elektro Oáza > Aktuality

Ovce na lanovce vydáno 23.12.2011

Ovce na lanovce

Předpověď počasí na konec letošního roku je nejasná. Občas proletí éterem zprávy o studené frontě, jindy zase o nadcházejícím oteplení. Stejně jako počasí, houpe se i světová ekonomika. Potraviny zdražují, cena sena dosáhla svého maxima a rostoucí trend si pravděpodobně i nadále udrží. Hladina stresu ve společnosti roste, právě i v souvislosti s rostoucí cenou potravin. Brzy se určitě něco semele, protože hladová a nervózní ovce nevěstí nic dobrého.
Rostoucí nejistota zároveň urychluje zvrácenost hodnot společnosti, ve které žijeme. S klesajícím intelektem dochází i k růstu výskytu krátkozrakosti u ovcí, jejichž hodnoty jsou převážně formovány médii. Kolik ovcí se v noci budí noční můrou, ve které jsou pronásledovány větou: “Chci být milionář a vládnout světu!”? Otázkou pak je, jak se milionářem stát. Poctivou a každodenní prací? Těžko. Musí to jít přeci jinak. Z ovce se musí stát pasák. A tak dnes chce být kdekdo manažerem, ředitelem a nebo třeba celebritou, protože o nich se mluví a píše. A co takový performer? Kdo není performer, jako by nebyl. Nezáleží na tom, že pro svých 5 minut slávy například zastaví dopravu. Bude se o něm psát a o to jde. Štěstí, že se čeština obohatila o slovo nýmand.

Ovšem i mezi pasáky existují kasty. V té nejvyšší jsou politici. Univerzální panáci, oslepení září reflektorů, kteří chvíli rozumí obraně, potom financím a nakonec třeba zemědělství. Mezi ně se však běžná ovce vypracovat nemůže. Počet jejich koryt je konečný a stojí se na ně dlouhá fronta. Kolik jehňat si hrálo v poli nebo na louce? Kde jsou ty louky a pole dnes? Úrodná půda je ničena a travnaté plochy ustupují nesmyslným stavbám. Pasákům je však jedno, že i ta hloupá ovce potřebuje výběh. Korýtko je ale důležitější a ten, kdo investuje stavbu, určitě najde i pár drobných pro pasáčka.

Koho zajímají každodenní úspěchy elektrikářů, řidičů, zemědělců, zedníků, cestářů, pekařů a všech dalších profesí, o kterých se nemluví, ale bez nichž by neměl kdo lízat smetánku? Co kdyby jednoho dne přestali pekaři péct chleba? Mluvit o tom umí každý, ale tím se nikdo nenakrmí. Ovce by měly ještě větší hlad.

Má smysl se těmito nicotnými myšlenkami zabývat? Smysl to má určitě, ale nic se nemá přehánět. Občas je nutné prostě všeho nechat. Stejně jako Mel s Monou. Na poušti jim prostě nezasněží, ale v prosinci přeci sníh má být. A když nechce sníh k velbloudovi, zajistí si ho velbloud sám. Dělo má, teď ještě stylové lyže a ochranu na hlavu. Pro Monu hůlky a sněhule a hurá na stavění sněhuláků.

A co ovce na lanovce? Zasekne se lanovka? Pojede stále dopředu nebo občas couvne? Rozvlní se při poryvu větru? A pokud ano, tak zprava doleva a nebo obráceně? Uvidíme

Vážení zákazníci, velice Vám děkujeme za projevenou důvěru v letošním roce a hurá do toho dalšího.

PF 2012

vydáno 23.12.2011 | přečteno:3471x

Odběr novinek:

rss Atom kanál (rss)
igoogle iGoogle
Jsme autorizovaným prodejcem značek: